Projekt Warszawa przegrał z Aluronem CMC Wartą Zawiercie w meczu 12. kolejki PlusLigi

Projekt Warszawa przegrał na wyjeździe z Aluronem CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 23:25, 19:25) w meczu 12. kolejki PlusLigi. MVP spotkania wybrano rozgrywającego gospodarzy Miguela Tavaresa.

W pierwszym secie obie drużyny szły równo, punkt za punkt. Jako pierwsi odskoczyli na większą przewagę zawodnicy Projektu, gdy po ataku Andrzeja Wrony tablica wyników wskazywała wynik 16:18. Szybko inicjatywę przejęli wówczas siatkarze Warty i zrobiło się 19:18. W końcówce więcej błędów własnych popełniali goście, w wyniku czego mieliśmy wynik 25:22 w pierwszym secie meczu 12. kolejki PlusLigi w Zawierciu.

Drugą partię lepiej rozpoczęli zawiercianie prowadząc 10:6, ale siatkarze Projektu nawiązali kontakt z rywalem w końcówce i oglądaliśmy niezwykle zacięty finisz drugiego seta. Przy stanie 24:20 piłkę setową mieli gospodarze, ale szybko zrobiło się 24:22, a po kontrowersyjnej sytuacji i odbiciu Nielsa Klapwijka sędziowie zarządzili powtórkę akcji i mieliśmy 24:23 na tablicy wyników. Seta zakończyli jednak zawiercianie, a konkretnie Uros Kovacević, który atakiem ustalił ostateczny rezultat na 25:23.

Trzecia partia to już znacznie lepsza gra zawiercian i ponownie sporo błędów własnych po stronie siatkarzy Projektu Warszawa. Piłkę meczową wywalczył Patryk Łaba, ale od stanu 24:17 asa serwisowego zagrał jeszcze wchodzący na zmianę Mateusz Janikowski, a kolejny punkt dołożył skrzydłowy Projektu i mieliśmy 24:19 na tablicy. Przewaga była jednak zbyt duża i to Aluron CMC Warta cieszyła się ze zwycięstwa w całym meczu.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Dawid Konarski, Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacević, Michał Szalacha – Santiago Danani (libero) oraz Patryk Łaba, Jędrzej Gruszczyński. Trener: Michał Winiarski.

Projekt Warszawa: Piotr Nowakowski, Niels Klapwijk, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Jan Firlej, Kevin Tillie – Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Janikowski, Dominik Jaglarski (libero), Jurij Semeniuk, Igor Grobelny, Dawid Pawlun. Trener: Roberto Santilli.